Haber

Merzifon’da hükümlüler için kitap bağış kampanyası başlatıldı

Adalet Bakanlığı’nın ceza infaz kurumlarının kütüphaneleri için “Kitap iyileştirir” sloganıyla başlattığı kitap bağış kampanyası Amasya’nın Merzifon ilçesinde de uygulandı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanelerine Kitap Bağış Kampanyası” kapsamında Merzifon Adliyesi zemin katında kitap bağışı için stant açıldı. .

Stantta Belediye Başkanı Alp Kargı, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Soylu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erbil Terbıyık, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Ceyhan ve diğer davetliler kitap bağışında bulundu.

Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla hükümlü ve tutukluların eğitimlerine, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla kitap bağış kampanyası düzenlediklerini ve kendilerinin de buna destek olduklarını söyledi.

Kampanyanın 15 Şubat’a kadar devam edeceğini belirten Soylu, vatandaşların Merzifon Adliyesi girişinde kurulan stantlara kitap bağışlayabileceklerini belirtti.

Kitap okumanın değerine değinen Kargı, “Kitap okumanın zengin faydalarına gönülden inanan bir birey olarak böylesine anlamlı bir projenin hayata geçmesini takdirle karşılıyor, Başsavcılığımıza şükranlarımı sunuyorum. Merzifon Cumhuriyet Başsavcısı Ali Soylu başta olmak üzere Cumhuriyet Savcısı ve emeği geçen herkes.” dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu